18th Judicial District Court
          Daily Docket

August 17, 2017 12:20:00
Name Time Location Courtroom
Abbott, Andrew  05:30 PM  1st floor  JURY 
Abbott, Christina  05:30 PM  1st floor  JURY 
Adkins, Deal  01:00 PM  1st floor  JURY 
Adkins, Susan  01:00 PM  1st floor  JURY 
Allen, Everett  02:00 PM  6th floor  06-4 
Allen, Kaylena  05:30 PM  1st floor  JURY 
Allen, Logan  05:30 PM  1st floor  JURY 
Allen, Patricia  01:30 PM  5th floor  TR 
Anaya-Navarro, Sandra  05:30 PM  1st floor  JURY 
Anderson, Richard  02:00 PM  6th floor  06-4 
Anees, Christie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Anees, Tariq  05:30 PM  1st floor  JURY 
Arellano, Janet  01:00 PM  1st floor  JURY 
Arellano, Rudy  01:00 PM  1st floor  JURY 
Arnold, Brent  01:00 PM  1st floor  JURY 
Aswarithdumrong, Boondarig  05:30 PM  1st floor  JURY 
Baalmann, Troy  01:30 PM  9th floor  09-2 
BADGER, CHRISTINA  05:30 PM  1st floor  JURY 
BADGER, TIMOTHY  05:30 PM  1st floor  JURY 
Badwan, Janet  01:00 PM  1st floor  JURY 
Baird, Stephen  01:30 PM  9th floor  09-2 
Balner-Cruz, Darlene  01:00 PM  1st floor  JURY 
Barron, Colby  01:00 PM  1st floor  JURY 
Batemon, Clinton  01:00 PM  1st floor  JURY 
Batemon, Misty  01:00 PM  1st floor  JURY 
Beagle, Michael  01:30 PM  4th floor  04-2 
Befort, Jerid  05:30 PM  1st floor  JURY 
Befort, Karen  05:30 PM  1st floor  JURY 
Boone, Austin  05:30 PM  1st floor  JURY 
Boone, Emily  05:30 PM  1st floor  JURY 
Borg, Donna  01:00 PM  1st floor  JURY 
Boyd, Franklin  01:30 PM  9th floor  09-1 
Brand, Matthew  01:30 PM  5th floor  TR 
Brooks, Joshua  01:30 PM  9th floor  09-1 
Brouillette, Dawn  05:30 PM  1st floor  JURY 
Brouillette, Zechariah  05:30 PM  1st floor  JURY 
Brown, Dacia  05:30 PM  1st floor  JURY 
Brown, Kenneth  05:30 PM  1st floor  JURY 
Brown, Terral  01:30 PM  8th floor  08-2 
Bruner, Jesse  01:00 PM  1st floor  JURY 
Buchanan, Julie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Buchanan, Marcus  05:30 PM  1st floor  JURY 
Bui, Khuong  01:00 PM  1st floor  JURY 
Bunton, Douglas  05:30 PM  1st floor  JURY 
Burgess, Michael  05:30 PM  1st floor  JURY 
Burgess, Sierra  05:30 PM  1st floor  JURY 
Burke, Steven  01:30 PM  9th floor  09-1 
Burt, Jared  05:30 PM  1st floor  JURY 
BUSSART, DUSTY  01:30 PM  9th floor  09-2 
Butitta, Cassandra  05:30 PM  1st floor  JURY 
Butitta, Jacob  05:30 PM  1st floor  JURY 
Bynorth, Jerrick  05:30 PM  1st floor  JURY 
Bynorth, Shannon  05:30 PM  1st floor  JURY 
Carlow, Lucas  05:30 PM  1st floor  JURY 
Carrasico, Connie  01:00 PM  1st floor  JURY 
Carriage Crossing II HOA  01:30 PM  9th floor  09-2 
Casella, Crystal  01:00 PM  1st floor  JURY 
Caskey, Kent  01:30 PM  8th floor  08-2 
Chandler, Andrew  01:00 PM  1st floor  JURY 
Chavez Valenciana, Saul  02:00 PM  6th floor  06-3 
Cheree, Ewing  05:30 PM  1st floor  JURY 
Childers, Kourtney  01:00 PM  1st floor  JURY 
Cleveland, Timmy  01:00 PM  1st floor  JURY 
Cleveland, Timmy  01:00 PM  1st floor  JURY 
Cline, Dylan  01:30 PM  5th floor  TR 
Coleman, Aaron  05:30 PM  1st floor  JURY 
Coleman, Jillana  05:30 PM  1st floor  JURY 
Collins, Christina  05:30 PM  1st floor  JURY 
Combs, Andrew  01:30 PM  5th floor  TR 
Conwell, Drew  01:30 PM  9th floor  09-2 
Coomes, Garrett  01:00 PM  1st floor  JURY 
Coomes, Susan  01:00 PM  1st floor  JURY 
Cox, Timothy  01:00 PM  1st floor  JURY 
Cranmer, Christopher  05:30 PM  1st floor  JURY 
Cranmer, Jessica  05:30 PM  1st floor  JURY 
Credit King Auto Sales, Inc.  01:30 PM  9th floor  09-2 
Crosby, Jackye  01:30 PM  5th floor  TR 
Crouch, Annabelle  01:00 PM  1st floor  JURY 
Crow, Nicole  01:00 PM  1st floor  JURY 
Cruz, Doris  01:00 PM  1st floor  JURY 
Custer, Alisha  01:00 PM  1st floor  JURY 
Custer, Alisha  01:00 PM  1st floor  JURY 
De La Rosa, Kendra  01:00 PM  1st floor  JURY 
Denison, Theresa  01:00 PM  1st floor  JURY 
Denton, Robert  01:30 PM  9th floor  09-2 
Discover Bank  01:30 PM  9th floor  09-2 
Ditto, Daniel  01:00 PM  1st floor  JURY 
Donham, Jason  05:30 PM  1st floor  JURY 
Donham, Lindsay  05:30 PM  1st floor  JURY 
Doramus, Carmen  05:30 PM  1st floor  JURY 
Dotterer, Christopher  05:30 PM  1st floor  JURY 
Downing, Amanda  01:00 PM  1st floor  JURY 
Easy Pay Auto Sales, Inc.  01:30 PM  9th floor  09-2 
Eberhardt-McGann, Shelly  01:00 PM  1st floor  JURY 
Elliott, Jonathon  01:00 PM  1st floor  JURY 
Elliott, Jonathon  01:00 PM  1st floor  JURY 
Ellis, Lakisha  01:00 PM  1st floor  JURY 
Emberson, Curtis  01:00 PM  1st floor  JURY 
Emerson, Vanessa  01:30 PM  9th floor  09-2 
English Country Gardens Owners' Association  01:30 PM  8th floor  08-1 
Equity Partners LLC  01:30 PM  4th floor  04-1 
Esparza, Francisco  05:30 PM  1st floor  JURY 
Esparza, Raquel  05:30 PM  1st floor  JURY 
Estate of Ramon A Mosate  01:30 PM  9th floor  09-2 
Estrada, Samantha  01:00 PM  1st floor  JURY 
Evans, Myles  01:30 PM  10th floor  10-4 
Everett, Christopher  05:30 PM  1st floor  JURY 
Everett, Starla  05:30 PM  1st floor  JURY 
Ewing, Mark  05:30 PM  1st floor  JURY 
Figures, Henry  01:30 PM  5th floor  TR 
Flores-Delatorre, Javier  01:30 PM  9th floor  09-2 
Ford, Conner  01:30 PM  10th floor  10-1 
Foster, Anna  05:30 PM  1st floor  JURY 
Foster, Marcus  05:30 PM  1st floor  JURY 
Frakes, Lexie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Franco, Jaime  05:30 PM  1st floor  JURY 
Funk, Mark  01:30 PM  9th floor  09-2 
Garcia, Margie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Garrett, Michael  01:00 PM  1st floor  JURY 
Gaston, Joann  01:00 PM  1st floor  JURY 
Gatley, Gregory  05:30 PM  1st floor  JURY 
Gatley, Marlette  05:30 PM  1st floor  JURY 
Gill, Vonchel  05:30 PM  1st floor  JURY 
Goble, Shane  01:30 PM  5th floor  TR 
Gomez, Rose  01:00 PM  1st floor  JURY 
Goodvin, Grant  05:30 PM  1st floor  JURY 
Goodvin, Megan  05:30 PM  1st floor  JURY 
Gossman, Marcus  01:00 PM  1st floor  JURY 
Gottschallk, Jayne  01:00 PM  1st floor  JURY 
Green, Meagan  02:30 PM  9th floor  09-3 
Griffith, Kristie  01:00 PM  1st floor  JURY 
Grimm, Brandan  05:30 PM  1st floor  JURY 
Grinstead, Bruce  05:30 PM  1st floor  JURY 
Grinstead, Lorinda  05:30 PM  1st floor  JURY 
Grover, Russell  01:30 PM  9th floor  09-2 
Gulley, Edmond  05:30 PM  1st floor  JURY 
Gulley, Shamica  05:30 PM  1st floor  JURY 
Gurley, Alexander  01:00 PM  1st floor  JURY 
Gurley, Katelyn  01:00 PM  1st floor  JURY 
Gutierrez, Orlando  01:00 PM  1st floor  JURY 
Guzman Castro, Jose  05:30 PM  1st floor  JURY 
Guzman, Janice  05:30 PM  1st floor  JURY 
Halcarz, Aaron  01:00 PM  1st floor  JURY 
Hall, Jeremy  01:00 PM  1st floor  JURY 
Hall, LaKisha  01:00 PM  1st floor  JURY 
Hancock, Ashley  01:30 PM  5th floor  05-5 
Hardin, Billy  05:30 PM  1st floor  JURY 
Hardin, Brandy  05:30 PM  1st floor  JURY 
Hawley, Dallas  02:00 PM  6th floor  06-4 
Heartfield, Joshua  02:00 PM  6th floor  06-4 
Heins, Edwin  05:30 PM  1st floor  JURY 
Heins, Juliana  05:30 PM  1st floor  JURY 
Heitman, Jaclyn  05:30 PM  1st floor  JURY 
Hernandez, Deeanna  01:30 PM  9th floor  09-2 
Hernandez, Redina  01:00 PM  1st floor  JURY 
Herpolsheimer, Justin  05:30 PM  1st floor  JURY 
Herrick, Kayla  05:30 PM  1st floor  JURY 
Herrick, Robert  05:30 PM  1st floor  JURY 
Herring, Christopher  01:15 PM  10th floor  10-2 
Hinman, Trustee, Clinton  01:30 PM  8th floor  08-1 
Hoover, Jared  05:30 PM  1st floor  JURY 
Hoover, Jessica  05:30 PM  1st floor  JURY 
Horn, Whitney  01:00 PM  1st floor  JURY 
Howard, Frank  01:30 PM  9th floor  09-2 
Hughes, Cynthia  01:00 PM  1st floor  JURY 
Hughes, Samantha  01:00 PM  1st floor  JURY 
Huizar, Juan  02:00 PM  6th floor  06-3 
Hulse, Matt  01:00 PM  1st floor  JURY 
Hunt, Roosevelt  05:30 PM  1st floor  JURY 
Hux, John  01:00 PM  4th floor  04-5 
Hux, Sunshine  01:00 PM  4th floor  04-5 
Irving, Chelsea  01:00 PM  1st floor  JURY 
Jacobs, Ashley  05:30 PM  1st floor  JURY 
Jacobs, Joshua  05:30 PM  1st floor  JURY 
Jefferson, Shawndel  05:30 PM  1st floor  JURY 
Jefferson, Tara  05:30 PM  1st floor  JURY 
Johnson, Chelsey  05:30 PM  1st floor  JURY 
Johnson, Cory  05:30 PM  1st floor  JURY 
Johnson, Debra  01:30 PM  9th floor  09-2 
Johnson, Edwin  01:00 PM  1st floor  JURY 
Johnson, Julien  02:00 PM  6th floor  06-4 
Johnson, Lanette  01:30 PM  5th floor  TR 
Johnson, Ryan  01:30 PM  5th floor  TR 
Jones, Jamaal  01:30 PM  9th floor  09-2 
Jones, Ky  01:00 PM  1st floor  JURY 
Jones, Tommy  01:30 PM  8th floor  08-2 
Jones, Tyrone  01:00 PM  1st floor  JURY 
Jordan-Prince, Brittany  05:30 PM  1st floor  JURY 
Jordan-Prince, Brittany  01:00 PM  1st floor  JURY 
JP Remodeling LLC  01:30 PM  9th floor  09-2 
Juarez, Casimiro  05:30 PM  1st floor  JURY 
Juarez, Sara  05:30 PM  1st floor  JURY 
Kaus, Clayton  05:30 PM  1st floor  JURY 
Kaus, Sydney  05:30 PM  1st floor  JURY 
King, Roblyn  05:30 PM  1st floor  JURY 
King, Sr., George  05:30 PM  1st floor  JURY 
Kintner, Steven  01:15 PM  10th floor  10-2 
Kiper, Jessica  01:30 PM  9th floor  09-2 
Kirtley, Stephen  02:00 PM  6th floor  06-4 
Koonce, Janel  05:30 PM  1st floor  JURY 
Koonce, Michael  05:30 PM  1st floor  JURY 
Lair, Eva  01:00 PM  1st floor  JURY 
Lang, Paul  01:30 PM  5th floor  TR 
Lara-Luevano, Leobardo  05:30 PM  1st floor  JURY 
Larry Cook Construction LLC  01:30 PM  9th floor  09-2 
Laws-Rodriguez, Keagan  01:30 PM  4th floor  04-1 
Layton, Katarina  01:00 PM  1st floor  JURY 
Lee, Steven  02:00 PM  6th floor  06-3 
LeKan, Chase  01:30 PM  5th floor  05-5 
Leo, LeRoy  01:00 PM  1st floor  JURY 
Little, Timmy  02:00 PM  6th floor  06-3 
Lopez, Amanda  01:00 PM  1st floor  JURY 
Lowry, Lisa  05:30 PM  1st floor  JURY 
Loya Marquez, Juan  05:30 PM  1st floor  JURY 
Ly-Hunt, Chansitha  05:30 PM  1st floor  JURY 
MacLean, Jessica  01:00 PM  1st floor  JURY 
Mahomes, Ronald  01:00 PM  1st floor  JURY 
Martin, Sherry  01:30 PM  10th floor  10-1 
Martinez, D'Liana  01:00 PM  1st floor  JURY 
Massey, Crystal  05:30 PM  1st floor  JURY 
Massey, Eddie  05:30 PM  1st floor  JURY 
McGee Roofing LLC  01:30 PM  9th floor  09-2 
McGuire, Miles  01:30 PM  5th floor  TR 
McMillan, Quinton  01:30 PM  5th floor  05-4 
McMillen, Katy  05:30 PM  1st floor  JURY 
McMillen, Ryan  05:30 PM  1st floor  JURY 
Medlock, Giavonte  01:30 PM  5th floor  TR 
Merchant, Marie  01:00 PM  1st floor  JURY 
Mesiavech, Debra  01:30 PM  9th floor  09-2 
Midland Funding LLC  01:30 PM  9th floor  09-2 
Mills, Ashtin  05:30 PM  1st floor  JURY 
Mills, Ryan  05:30 PM  1st floor  JURY 
Moldenhauer, Jaden  01:00 PM  1st floor  JURY 
Monahan, Bradley  01:30 PM  9th floor  09-2 
Moore, Edward  05:30 PM  1st floor  JURY 
Morgan, Homer  01:30 PM  9th floor  09-2 
Morgan, Issac  01:00 PM  1st floor  JURY 
Moser, Isaac  01:30 PM  5th floor  05-3 
Moutray-Means, Maddisen  01:30 PM  5th floor  TR 
Mroczkowski, Rachel  05:30 PM  1st floor  JURY 
Napier, Elena  01:00 PM  1st floor  JURY 
Napier, Tyler  01:00 PM  1st floor  JURY 
Neilsen, Melissa  01:00 PM  1st floor  JURY 
Newton Healthcare Corporation  01:30 PM  9th floor  09-2 
Newton, April  05:30 PM  1st floor  JURY 
Norton, Ami  01:00 PM  1st floor  JURY 
Nungesser, Randy  01:00 PM  1st floor  JURY 
Nungesser, Sarah  01:00 PM  1st floor  JURY 
Ochoa-Gonzalez, Maria  05:30 PM  1st floor  JURY 
Ornelas, Carey  05:30 PM  1st floor  JURY 
Ornelas, Maria  05:30 PM  1st floor  JURY 
Ornelas, Steven  05:30 PM  1st floor  JURY 
Ortiz-Valdivia, Wintilio  05:30 PM  1st floor  JURY 
Ozbun, Evan  01:30 PM  5th floor  TR 
Paitoon, Sunita  05:30 PM  1st floor  JURY 
Panjwani, Farzana  01:30 PM  9th floor  09-2 
Patterson, Brandon  05:30 PM  1st floor  JURY 
Patterson, Trista  05:30 PM  1st floor  JURY 
PC-12 Inc., a Kansas Corporation  01:30 PM  9th floor  09-2 
Peek, Suzanna  01:00 PM  1st floor  JURY 
Pemberton, Brian  02:00 PM  6th floor  06-3 
Petty, Jessie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Petty, Ted  05:30 PM  1st floor  JURY 
Pineda, Jaime  01:00 PM  1st floor  JURY 
Pipe, Shnique  01:00 PM  1st floor  JURY 
Piper, Alan  05:30 PM  1st floor  JURY 
Piper, Tammy  05:30 PM  1st floor  JURY 
Poindexter, Zane  01:00 PM  1st floor  JURY 
Portfolio Recovery Associates, LLC  01:30 PM  9th floor  09-2 
Powell, Kurt  05:30 PM  1st floor  JURY 
Prince, Bobby  05:30 PM  1st floor  JURY 
Prince, Bobby  01:00 PM  1st floor  JURY 
Quesada, Maria  02:00 PM  6th floor  06-3 
Rader, Justin  01:00 PM  1st floor  JURY 
Ramsey, James  05:30 PM  1st floor  JURY 
Reed, Timothy  01:00 PM  1st floor  JURY 
Reser, Jonathan  01:00 PM  1st floor  JURY 
Reynolds, Gary  01:00 PM  1st floor  JURY 
Reynolds, Ronni  01:00 PM  1st floor  JURY 
Richey, Norma  01:30 PM  9th floor  09-2 
Roberts, Allen  01:00 PM  1st floor  JURY 
Roberts, Chavilah  01:00 PM  1st floor  JURY 
Roberts, Juanita  01:00 PM  1st floor  JURY 
Rodriguez, Juan  01:30 PM  9th floor  09-2 
Rodriguez, Lupita  01:00 PM  1st floor  JURY 
Rodriguez, Vicente  01:30 PM  9th floor  09-3 
Rogers, Kathleen  01:30 PM  9th floor  09-2 
Rogers, Thomas  01:30 PM  9th floor  09-2 
Rojo, Jose  01:00 PM  1st floor  JURY 
Rojo, Viola  01:00 PM  1st floor  JURY 
Ruark, Jasmine  01:00 PM  1st floor  JURY 
Santoyo, Jose  01:00 PM  1st floor  JURY 
Schaar, Christopher  02:00 PM  6th floor  06-3 
Schippers, Amanda  01:00 PM  1st floor  JURY 
Schippers, Jerome  01:00 PM  1st floor  JURY 
Self, Timothy  01:30 PM  9th floor  09-2 
Sentry Insurance  01:30 PM  9th floor  09-2 
Shelton, Roy  02:00 PM  6th floor  06-3 
Shorter, Shane  01:30 PM  4th floor  04-1 
Sipult, Raymond  01:00 PM  1st floor  JURY 
Sira, Gurinderpal  05:30 PM  1st floor  JURY 
Sira, Rajpal  05:30 PM  1st floor  JURY 
Smith, Jeff  01:30 PM  9th floor  09-2 
Smith, Roger  01:30 PM  5th floor  05-3 
Snyder, Jacop  05:30 PM  1st floor  JURY 
Snyder, Stephanie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Southwestern College  01:30 PM  9th floor  09-2 
SOWERS, CHARLES  01:30 PM  9th floor  09-2 
Spangler, Daniel  05:30 PM  1st floor  JURY 
Spangler, Majestica  05:30 PM  1st floor  JURY 
Spencer, Melissa  05:30 PM  1st floor  JURY 
Springer, James  01:00 PM  1st floor  JURY 
Squires, Linda  01:00 PM  1st floor  JURY 
Stanger, John  01:00 PM  1st floor  JURY 
Stebbins, Stephanie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Stevens, Amber  01:00 PM  1st floor  JURY 
Stevens, Amber  01:00 PM  1st floor  JURY 
Stevens, Chadd  01:00 PM  1st floor  JURY 
Stevens, Chadd  01:00 PM  1st floor  JURY 
Stewart, Clarissa  05:30 PM  1st floor  JURY 
Stewart, Dakota  05:30 PM  1st floor  JURY 
Stickney, Melodie  02:00 PM  6th floor  06-3 
Strole, Brian  05:30 PM  1st floor  JURY 
Strole, Sarah  05:30 PM  1st floor  JURY 
Sumler, Robert  02:00 PM  6th floor  06-3 
Sumpter, Tammie  01:00 PM  1st floor  JURY 
Talamantes, Adilene  01:30 PM  5th floor  TR 
Teague, Carl  01:30 PM  5th floor  05-4 
Telford, Austin  01:00 PM  1st floor  JURY 
The Sherwin-Williams Company  01:30 PM  9th floor  09-2 
Thomas, Arlandez  02:00 PM  6th floor  06-3 
Thomas, Jasper  02:00 PM  6th floor  06-3 
Thompson, Carla  02:00 PM  6th floor  06-3 
Thompson, Derrick  02:00 PM  6th floor  06-3 
Toledo, Mary  01:00 PM  1st floor  JURY 
Toledo, Shane  01:00 PM  1st floor  JURY 
Torres, Hoa  05:30 PM  1st floor  JURY 
Torres, Michael  05:30 PM  1st floor  JURY 
Trammell, Brianna  01:00 PM  1st floor  JURY 
Tredway, Mike  01:30 PM  4th floor  04-1 
Turner, Melissa  01:00 PM  1st floor  JURY 
Union, Christopher  01:00 PM  1st floor  JURY 
US Bank National Association  02:30 PM  9th floor  09-3 
Vandaveer, Desiree  01:30 PM  9th floor  09-2 
Vaughan, Stacy  02:00 PM  6th floor  06-3 
Vela, Veronica  05:30 PM  1st floor  JURY 
Vela-Najera, Juan  05:30 PM  1st floor  JURY 
Velasquez, Patricia  05:30 PM  1st floor  JURY 
Walker, Jabarus  01:00 PM  1st floor  JURY 
Warner, Heidi  01:00 PM  1st floor  JURY 
Washington, Johnny  01:30 PM  5th floor  TR 
Waybright, Patrick  05:30 PM  1st floor  JURY 
West, Kayla  01:00 PM  1st floor  JURY 
Wheeler, Mark  01:30 PM  9th floor  09-2 
White, Ramaj  01:15 PM  10th floor  10-2 
Wichita Inn West LLC  01:30 PM  9th floor  09-2 
Wignall, Amie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Wignall, Damon  05:30 PM  1st floor  JURY 
Wiley, Lance  02:00 PM  6th floor  06-3 
Wilks, Jessica  01:30 PM  5th floor  TR 
Williams, Francois  02:00 PM  7th floor  07-1 
Williams, Kevin  02:00 PM  6th floor  06-3 
Wilson, Andrea  05:30 PM  1st floor  JURY 
Wilson, Mark  05:30 PM  1st floor  JURY 
Wilson, Shauntel  05:30 PM  1st floor  JURY 
Woodruff, Brock  01:00 PM  1st floor  JURY 
Woodward, Michael  01:00 PM  1st floor  JURY 
Wooley, Nathan  01:00 PM  1st floor  JURY 
Wright, Eric  01:30 PM  9th floor  09-2 
Yamamoto, Jennifer  05:30 PM  1st floor  JURY 
Yamamoto, Richard  05:30 PM  1st floor  JURY 
Yates, Stephen  02:00 PM  6th floor  06-3 
Ybarra, Danielle  01:00 PM  1st floor  JURY 
Yon, Robert  05:30 PM  1st floor  JURY 
Yon, Stephanie  05:30 PM  1st floor  JURY 
Young-Mcmanus, Julie  01:30 PM  9th floor  09-2 
Zaldivar, Angel  02:00 PM  6th floor  06-3 
Zawkiewicz, Paul  01:00 PM  1st floor  JURY